Kto, ja? Demony?

Zdumiewajaca ilość tzw wierzących nie ma tak naprawdę żadnego pojęcia o Bogu, nie zna w ogole Biblii, która jest jedynym, prawdziwym i natchnionym słowem Boga, bo jej zwyczajnie nie czyta, w związku z tym ludzie tworzą sobie swojego własnego boga, który nie ma nic wspólnego z Bogiem prawdziwym objawionym w Piśmie Świętym. Jeśli chrześcijanin, który urodził się na nowo, nie czyta Biblii, coś jest z nim nie tak. To Duch Święty wzbudza w człowieku miłość do Boga i głód wiedzy o Nim a zarazem chęc poznania Go poprzez czytanie Biblii, zarówno Nowego i Starego Testamentu. Brak znajomości Boga i Jego słowa jes prostą drogą do pogrążenia się w iluzji, oszustwie i szatańskich szponach.

Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę
przez tę filozofię, będącą czczym oszustwem,
opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata,
a nie na Chrystusie (Kol 2,8).

Jeden z czytelników, będąc poruszonym informacją na tym blogu postanowił sprawdzić czy będąc tzw Mistrzem reiki 2 stopnia, jest pod wpływem demonow. Niewiedza i brak prawdziwej, głębokiej wiary prowadzi tego człowieka do zguby.

Zamiast pozostawić jego list w komentarzach, w tym miejscu przedyskutuję wynikające z takiego podejścia problemy, być może przyda się to innym.

Właśnie ja się przekonałem, że te przypadki sa bardzo odosobnione, podczas moje pracy z Reiki nic nigdy takiego miejsca nie miało co więcej, jestem na tyle już dotknięty prawdziwą miłością że ujawniły się we mnie zdolności które mogę spokojnie rozwijać i zaproszono mnie nawet na kurs bioenergoterapii gdyż mam potencjał i on był we mnie jeszcze za czasów bycia gorliwym wierzącym, kiedy modliłem się o swoja drogę, za każdym razem palec Boży wskazywał na mistrzów ReiKi.

Z wypowiedzi tej wynika, że bycie „gorliwym wierzącym” było czystą religią lub tradycją. Bóg Izraela i Jego jedyny syn Jezus Chrystus, nigdy przenigdy nie kierowałby swojego dziecka w stronę wielbienia demonicznych bogów starożytnych, jakimi są demony reiki. Czasy Starego Testamentu są naznaczone nieustanną walką Boga z Izrelitami o to, aby wrócili do Niego i przestali wielbic i oddawać cześc innym bogom – demonom.  Jest Pan pogrążony całkowicie w błędzie i omamiony podszeptami swoich demonów, które Panem kierują. Ponadto, dopóki tak gorliwie podąża Pan drogą ciemności, dopóty Szatan będzie trzymał Pana w złudzeniach, że wszsytko jest w porządku. Każdy, kto jest zaangażowany w reiki, New Age, hipnozę, bioenergoterapię, tarot, wróżenie itd, działa przeciwko Bogu i jest Boga wrogiem, a jednocześnie sprzymierzeńcem szatana! Proszę czytać Biblię!  Bóg wielkokrotnie ostrzega, żeby nie robić tych rzeczy. Nie dlatego, że ma taki kaprys, tylko dlatego, że jest to dla nas śmiertelne zagrożenie, zarówno tu na ziemi,jak i po śmierci. Krótko mówiąc, ten kto jest w taką działalność zaangażowany i kto nie należy całkowicie do Jezusa należy do szatana.

Dlaczego więc mam sądzic że inaczej jest tutaj. kocham Jezusa i Kocham Boga, prawdziwie podążam ich drogami i sam swoja wydeptuje sobie wprost do Niego.

W związku, z wyjaśnieniami powyżej, słowa – kocham Jezusa i kocham Boga, wydają się być czystym frazesem. Człowiek zaangażowany w reiki nie potrafi kochać Boga bo jest całkowicie zaangażowany w ogromny grzech zdrady i wielbienia innych bogów. 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 

Kiedy robiono nade mną egzorcyzmy i modlono się o uwolnienie gdyż chciałem zobaczyć czy Reiki jest takie jak tu opisują, nic z tych rzeczy nie miało miejsca nic nie miało kompletnie żadnego opętania żadnego zauroczenia żadnych jazd z demonami nic, święcona woda która tak naprawdę jest zaczerpniętym z Dogonów (kapłanów Dagona) tak chwalona w kościele rzymskim obrzędem nic mi nie zrobiła, tak więc albo przyjęliście inicjacje z nieczystych “mistrzów” albo sami swoimi myślami niedojarzłościa ducha i umysłu sprowadziliście na siebie te byty!

Czy to znaczy, że poprosił Pan o egozrcyzmy kogoś w kościele katolickim po to żeby się przetestować czy ma Pan demony?

1. Uwolnienie od demonów jest cudem. Odbywa się tylko dzięki łasce Boga i Jego współczuciu dla skruszonego i przerażonego człowieka, który w rozpaczy woła o pomoc. Czasem trzeba długo wołac i prosić i szukać w sobie winy, aby się zorientować w jaki sposób demony znalazły do nas drogę, trzeba wyznać grzechy, przeprosić Boga za swoje uczynki, i być totalnie uczciwym  i szczerym.  Jesli człowiek nie jest skruszony, nie żałuje za grzechy, ma wsobie dumę, pychę i brak zrozumienia powagi sytuacji, brak wybaczenia, nie ma szans na uwolenienie od demonów. Nie ma szans. Tysiące ludzi na całym swiecie znajduje sie w szpitalach psychiatrycznych, nie mając pojęcia, ze to co się dzieje z nimi to przejęcie kontroli przez demony. To straszne, jak bardzo ludzie nie mają pojęcia, że wystarczy odejsc od grzechu  i z calego serca szukać Boga, aby zostać wyzwolonym z różnych problemow psychicznych i fizycznych.

W sytuacji reikowców, wyznawców new age, wróżek, itd, podstawowa sprawa to całkowite zerwanie z reiki, błaganie Boga o wybaczenie tej zdrady i totalna skrucha, niektórzy reikowcy kończą obłedem, jesli nie nawrócą się do Boga, będą zgubieni na zawsze, z wiecznoscią spedzona w piekle. Prosze zrozumiec, ze to jest straszliwa zdrada, Bóg widzi to jako całkowita zdrade, to jest zaprzedanie się szatanowi! Moc reiki to jest moc szatańska!

2.Proszę zrozumieć, że zbawienie człowieka to łaska dana przez Boga, warunkiem zbawienia jest wyznanie grzechów, całkowicie uczciwie, pokora, uznanie siebie za grzesznika, prośba o wybaczenie i postanowienie całkowitej zmiany życia – odejście od grzechu. Koniec z reiki, koniec z new age, koniec z kłamstwem, oszustwem, koniec z popełnianiem wszelkich wykroczeń, podanych w 10 przykazaniach. To jest decyzja obrania nowej drogi życia, podążanie za Jezusem, życie dla Jezusa, uznanie Go za Pana naszego życia, w każdej dziedzinie. Takie podejście otwiera dopiero drzwi do tego, zeby Bóg wyzwolił Pana od demonow reiki oraz całej bandy innych. Bóg widzi Pana serce, nie może Pan przed nim skłamać. To przykre,  że z braku wiedzy podszedł Pan do tego problemu w taki sposób. Jezus Chrystus, Syn żywego Boga, nigdy nie uwolni Pana od więzow szatana, jeśli Pan nie potraktuje tej sprawy poważnie, w sposób opisany powyżej. W trakcie modlitwy o uwolnienie, warunkiem uwolnienia jest także wybaczenie, wszystkim, którzy Pana skrzywdzili. To jest zaciekła walka, zarówno sam proces uwolnienia, jak i proces podążania za Jezusem. Szatan zrobi wszystko, żeby zawrócić nawróconego grzesznika z nowej drogi. PROSZĘ POTRAKTOWAĆ TO Z NAJWYŻSZĄ POWAGĄ.

Uwierzcie byłem gotowy porzucić Reiki gdyby okazało się ono zdradliwe czy zwodnicze,

Przykro mi ale jest Pan całkowicie pogrążony w oszustwie. Musi Pan zrozumieć, że Pana droga, jest buntem przeciwko Bogu, że podstawowy i  najważniejszy krok to odejscie od reiki i prośba o wybaczenie, jak opisano powyżej. Pan całkowicie odwrócił ten porządek. Bóg nazywa kontaktowanie się z innymi bogami ( demonami) prostytucją.

nawet przez to że chciałem to sprawdzić, spowodowałem spięcia z moim mistrzem Reiki który z serca wiele zrobił a teraz muszę szukać nowego,

Proszę nie pytać mistrzów reiki o porady na temat Boga, ponieważ oni sami tkwią w grzechu sprzeniewierzenia sie Bogu i oszustwie. Proszę nie pytać niewidomego o drogę, bo nie jest w stanie Panu jej wskazać.

ale udowodniłem sobie że Boga woli i jego wskazówkom należy ufać bo ile ludzi jest na ziemi tylu ludziom wyznaczył odrębny los a drogę sam sobie każdy wydeptać musi.

Którego boga pyta Pan o wskazówki? Napewno nie jest to Bóg Chrześcijan i napewno nie jest to Jezus Chrystus. Bóg nie wyznaczył ludziom odrębnej drogi. Wyznaczył On drogę jedyną a jest nią zbawienie przez Jezusa Chrystusa dokonane na krzyżu.  Jego przelana krew za nasze grzechy jest jedynym sposobem na oczyszczenie nas z tych grzechów. Kto nie urodził się na nowo i nie podąża za Jezusem, nie dozna łaski zbawienia a tym samym spędzi wieczność w towarzystwie szatana.

Naprawdę bądźcie błogosławieni i umocnieni w wierze bo ona przynosi prawdziwy owoc, zresztą moc umysłu i myśli zbiorowa oraz moc serc zbiorowa jest zawsze w stanie zmenić polaryzacje każdej ideei każdego zdarzenia i dążyć do rozwoju bądź destrukcji.
Bądźcie realnie błogosławieni mocą Boga żywego i chwalcie pana za Jezusa który pozkał nam jak żyć i zesłał swoja męka za głupotę i ciemnotę kamienujących go Ducha świętego. Amen.

Ta wypowiedź pokazuje dokładnie jak bardzo jest Pan pogrążony w kłamstwie i filozofii New Age. Nie ma czegoś takiego jak moc umysłu oraz moc serc zbiorowa. Jedyną naszą mocą jest Jezus Chrystus i jego Duch Świety, to On nas prowadzi i jest naszym nauczycielem, a nie mistrzowie czy demony reiki. Bez Jezusa jesteśmy całkowicie zgubieni.

Jeśli naprawdę chce Pan znaleźć drogę do Jedynego Boga proszę zacząć traktować poważnie Biblię, proszę wyrzec się reiki i błagać Boga o wybaczenie. Wtedy dopiero Pan się przekona czy ma Pan jakieś demony. W momencie przejścia na stronę Boga i uznania Go za swojego stwórcę i Pana swojego życia, szatan pokaże Panu swoją wściekłość i wtedy zacznie się walka.Wtedy też przyjdzie czas na szukanie pomocy w sprawie uwolnienia od demonów bo będzie Pan przerażony. W moim przypadku walka ta trwała dwa lata i uwolnil mnie sam Jezus, mój Pan i zbawiciel, ponieważ nie mogłam znaleźć pomocy wśród ludzi.

Jeśli zdecyduje się Pan na ten krok proszę zmówić modlitwę grzesznika, w której wyrazi Pan swoją skruchę. I nie musi Pan biegać do księdza. Jezus otworzył nam drogę bezpośredniego kontaktu z Bogiem, poprzez swoją śmierć na krzyżu. Jezus jest jedynym naszym pośrednikiem.

Będziesz mnie szukał i znajdziesz mnie kiedy będziesz mnie szukał całym

swoim sercem.” (Jer 29: 11:13)

 „ Przeklęty jest ten, który wierzy w człowieka,

kto pokłada ufność we własnym ciele

i którego serce odwraca się od Pana.

Będzie on jak krzew na jałowej ziemi;

nie ujrzy on dobrobytu kiedy nadejdzie,

Będzie zamieszkiwał jałowe miejsce na pustyni,

w słonej krainie nie zamieszkanej przez nikogo.

Lecz błogosławiony jest ten, który ufa Panu,

który Panu zawierza.

Będzie on jak drzewo zasadzone nad wodami,

które zapuszcza swe korzenie nad potokiem;

nie obawia się, kiedy nadchodzi upał,

jego liście są zawsze zielone.

Nie zamartwia się kiedy nadchodzi rok suszy

i zawsze wydaje owoce.

Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne

i nie do uzdrowienia,

Kto może je zrozumieć?

Ja Pan przeszukuję serce

i badam umysł człowieka

by zapłacić mu według jego postępowania,

według tego, na co zasługują jego uczynki.”

Proszę zrozumieć powagę sytuacji i przeczytać Księgę Powtórzonego Prawa

Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja dzisiaj tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i pokonają cię.” (Ks.Pow. Pr. 28: 15)

Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś. (Ks.Pow. Pr. 28: 20)

Lista przekleństw wymierzonych przeciwko grzesznym ludziom jest bardzo długa i przerażająca. Jeśli chcesz dokładnie dowiedzieć się co dzieje się z grzesznikiem w rękach, rozgniewanego Boga, dobrze będzie jeśli sam z nią się zapoznasz.

Popularnym podejściem dzisiejszych chrześcijan bez znajomości Biblii i tego kim jest Bóg jest tłumaczenie – ale przecież to Stary Testament, Bóg jest miłością. Chce zauważyć, że Bóg się nie zmienia i nie dostraja do czasów. Bóg jest taki sam na zawsze, jedynym sposobem na uniknięcie tych przekleństw jest oddanie swojego życia Jezusowi i całkowicie poważne podejście do zmiany swojego życia! Jezus Chrystus nie jest dobrotliwym świętym Mikołajem. On nie umarł za nasze grzechy po to byśmy mogli do woli grzeszyć. Bóg WYMAGA CAŁKOWITEJ ZMIANY ŻYCIA ABY JEGO ŁASKA ZBAWIENIA FAKTYCZNIE ZOSTAŁA UDZIELONA.

Moment zwrócenia się grzesznika do Boga z prośbą o wybaczenie grzechów jest momentem kiedy Duch Święty zaczyna działać w człowieku i otwiera mu drogę do zbawienia, co jest możliwe tylko dzięki ofierze Jezusa Chrystusa – jedynego Syna Boga.

Jednak taki akt jest tylko i wyłącznie brany pod uwagę jeśli człowiek modli się z głębi serca i duszy. Odklepywanie tzw spowiedzi przed księdzem, bez autentycznego pragnienia zmiany swojego życia, nie będzie miał takiego znaczenia. Chodzi tu tylko i wyłącznie o relację między tobą a samym Bogiem poprzez Jezusa Chrystusa. Ty, Bóg i Jezus jako twój zbawiciel i jedyny pośrednik.

Jak potworna musi być kara za odrzucenie tej DARMOWEJ oferty, którą proponuje ci Jezus, który woła do ciebie „Umarłem za ciebie, nie chcę żebyś był w rękach szatana na wieki, zrobię dla ciebie wszystko żeby tylko wyrwać cię z tej potwornej wieczności w jego PIEKIELNEJ OTCHŁANI. Uwierz mi, przyjdź do mnie, JA JESTEM JEDYNĄ DROGĄ DO ZBAWIENIA I DO BOGA, MOJEGO OJCA. TYLKO JA MOGĘ CIE WYRWAĆ ZE SZPONÓW SZATANA, UWIERZ MI!

„Tak więc nie ma potępienia dla tych, którzy należą do Jezusa Chrystusa. „

( Rzym 8:1)

„Nie bój się, bo ja cię odkupiłem;

Zawołałem cię twoim imieniem;

Jesteś mój.

Kiedy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą,

a kiedy będziesz przechodził przez rzeki, ich nurt cię nie porwie.

Kiedy będziesz przechodził przez ogień, nie poparzysz się,

płomienie jego cię nie spalą.

Bo ja jestem Panem, twoim Bogiem,

Ja Święty Izraela, twoim zbawicielem.

(Iz 43: 1-3)

Aby lepiej zrozumieć miłość Boga do ciebie, do każdego nawróconego grzesznika przeczytaj Przypowieść o Synu Marnotrawnym. To niesamowita opowieść o tym, do jakiej miłości i wybaczenia zdolny jest Bóg, Twój Ojciec.

Według nauki Jezusa i Apostołów a także moich własnych doświadczeń nie musisz szukać Boga w kościele, u księdza, pastora, poszczególnej denominacji , jakimś cudownym miejscu, bo Bóg jest wszechobecny. Bóg jest wszędzie a kiedy Go zawołasz i będziesz chciał Go poznać, On na pewno cię usłyszy. Jeśli twoje pragnienie będzie płynęło z głębi duszy i serca, odczujesz prawdziwą obecność Jezusa i Ducha Świętego, miłość i spokój, które przekraczają wszelkie zrozumienie. Od momentu twojego nawrócenia Duch Św. będzie mieszkał w tobie i będzie ci towarzyszył nieustannie.

Wobec tego o czym mówiliśmy wcześniej, zobaczmy jeszcze co powiedział Jezus o akcie nawrócenia.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. ( Jana 3.3)

Wobec tego o czym mówiliśmy wcześniej, zobaczmy jeszcze co powiedział Jezus o akcie nawrócenia.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. ( Jana 3.3)

Wynika z tego ewidentnie, że człowiek musi doznać wielkiej przemiany wewnętrznej w trakcie nawrócenia, która możliwa jest tylko dzięki nadprzyrodzonemu działaniu Ducha Świętego, pojawiającego się jak wiatr, zawsze niespodziewanie i wstrząsającego człowiekiem w sposób niepojęty. Tu nie chodzi o tradycyjne odklepanie formułek spowiedzi, ale o dogłębne, pokorne żałowanie za grzechy przed samym Bogiem, miejsce nie ma żadnego znaczenia, nie potrzebny jest też do tego drugi człowiek. Potrzebny jest twój jedyny pośrednik, Jezus Chrystus oraz, Duch Święty, który wstrząśnie twoim sumieniem. Kluczem do prawdziwie bliskiej relacji z Bogiem, jest pokora i uczciwość, gorące pragnienie aby się do Boga zbliżyć, co jest możliwe tylko poprzez krew Jezusa przelaną za nas na krzyżu i twoją własną wolę.

Możemy być pewni jednego, Bóg sobie nie żartuje, nie rzuca słów na wiatr, tu chodzi o twoje życie teraz i po śmierci a także o to, żebyś miał pewność, iż kiedy odejdziesz z tego świata, będzie czekał na ciebie Jezus ze swoją niezmierzoną miłością a nie szatan zw swoimi demonami. To sprawa najwyższej wagi. To sprawa najważniejsza.

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo (Pow. Pr. 30:19)

Jeśli podjąłeś taką decyzję, decyzję zmieniającą twoje życie, jeśli chcesz wejść na drogę zbawienia i mieć pewność, że należysz do Jezusa, chcesz otrzymać darmową łaskę odpuszczenia grzechów i zbawienia od bycia przeklętym, jeśli chcesz zakochać się w Jezusie i poznać prawdę która cię wyzwoli, jeśli chcesz aby Bóg napełnił cię Duchem Św, który poprowadzi cię do wyzwolenia, miłości i uświęcenia, wycisz się, pozostań w ciszy i skupieniu, zastanów się nad swoimi grzechami, uklęknij przed Panem w odosobnionym miejscu i odmów tę modlitwę:

Zwróć uwagę, że modlitwa ta, nie jest magicznym zaklęciem, nie znajdziesz jej też w Biblii. Jest ona po prostu dla tych, którzy nie wiedzą jak się modlić i od czego zacząć. Musisz wypowiedzieć ją świadomie i z pełną gotowością do zmiany swojego życia jeśli chcesz widzieć dowody zachodzącej w tobie przemiany. Duch Święty jest jak wiatr, nigdy nie wiadomo kiedy zawieje, może zadziałać w tobie natychmiast, podczas tej modlitwy, a może zadziałać w zupełnie niespodziewanym momencie. Zaufaj, że on wie co i jak ci objawić i w jaki sposób na ciebie zadziałać. On jest twoim pomocnikiem i nauczycielem i będzie cię prowadził. Pamiętaj, że musisz być całkowicie szczery przed Bogiem i naprawdę tego chcieć.

Boże mój, Ojcze, dziękuję ci, że mnie kochasz i oddałeś swojego syna za mnie.

Wierzę, że Jezus umarł za moje grzechy aby mnie zbawić, wierzę, że zmartwychwstał i że jest Synem Boga, Twoim Synem Ojcze.

Przepraszam cię, za wszystko co uczyniłem a co ciebie zraniło i zasmuciło twojego Świętego Ducha. Odwracam się od wszystkiego w moim życiu, o czym wiem, że jest złe. ( Wymień wszystkie grzechy, o których mówi ci twoje sumienie).

Przed tobą wyznaję te grzechy i pokornie proszę cię abyś mi wybaczył i mnie z nich wszystkich oczyścił przez krew Jezusa wylaną za mnie na krzyżu. Oddaję ci siebie całego. Chcę aby Chrystus był Panem każdej części mojego życia: mojego życia osobistego, rodzinnego, towarzyskiego, mojej pracy, mojego czasu, moich pieniędzy, moich związków, moich ambicji, wszystkiego. Chcę kochać cię całym moim sercem.

A teraz proszę cię abyś napełnił mnie twoim Świętym Duchem. Napełnij mnie nowym życiem, nową miłością, nową radością, nową siłą.

Wypełnij każdą część mojego istnienia, pokornie proszę abyś spełnił obietnicę

twojego Syna.

Napełnij mnie abym mógł żyć i pracować dla twojej chwały i wspaniałości.

Dziękuję Ojcze. Wierzę, że usłyszałeś moją modlitwę.

Wychwalam cię i uwielbiam.

Pomóż mi każdego dnia być napełnionym twoim Świętym Duchem, tak abym mógł chodzić twoimi drogami przez wszystkie dni mojego życia.

Przez Jezusa Chrystusa naszego Pana. Amen.

Jeśli twoja modlitwa była prawdziwie szczera i głęboka, właśnie zaczyna się dla ciebie etap nowego życia. To nowa droga, która jest trudna i wąska, wymaga pracy nad sobą, wymaga modlitwy i codziennego kontaktu z Jezusem. Duch Święty napełni cię miłością Boga i głodem, będziesz głodny Boga, będziesz chciał więcej i więcej, wiedzy o Nim, jego miłości, całe życie stopniowo będzie ulegać przemianie, twoje spojrzenie na świat, na ludzi, na przyszłość, będziesz miał nadzieję, nadzieję na życie wieczne z Bogiem a ta nadzieja jest główną podstawą wiary w Chrystusa oprócz Jego miłości. Nie jesteś w stanie sam zapanować nad grzechem, dlatego Jezus obiecał ci Ducha Świętego, który będzie twoim pomocnikiem, będzie twoim nauczycielem i będzie mocą Boga działającą w Tobie i przez ciebie.

Czy to znaczy, że nagle przestaniesz całkowicie grzeszyć? Nie, ale Duch Święty będzie działał w tobie w taki sposób, że zaczniesz brzydzić się grzechem, że nie będziesz więcej chciał robić tego co robiłeś wcześniej ponieważ miłość Boga, która cię wypełni, całkowicie zmieni twój pogląd na świat i twoje życie. Zmiana człowieka jest procesem, wymaga czasu, zgłębiania wiedzy o Bogu, rozmawiania z Nim, modlitwy, poznawania Go i działania Ducha Świętego.

Natomiast sam akt zbawienia, uświadomienie sobie, istnienia Boga, jego miłości jest aktem nadprzyrodzonym, nie da się tego wyjaśnić logicznie i nie ma na to żadnej recepty. Jeśli Bóg obdarzy cię łaską głębokiej wiary i zbawienia, z pewnością będziesz o tym wiedział, bo wstrząśnie to dogłębnie całą twoją duszą.

Przyjrzyjmy się jeszcze dokładnie, jaka jest rola Ducha Świętego w życiu nawróconego grzesznika.

1. Duch Święty przychodzi abyśmy urodzili się na nowo i aby dać nam nowe życie (Jan 3: 3-8)

2. Zapewnia nas o naszej relacji z Bogiem (Rzym 8:15-17)

3. Pomaga nam modlić się i otworzyć nasze serce aby wielbić Boga (Rzym 8:26)

4.Wzmacnia nas abyśmy potrafili mówić innym o Jezusie (Dz.Apost. 1:8)

5. Przekazuje nam różne dary duchowe (Kor 12: 1-11)

6. Umożliwia nam zrozumienie słowa Boga (Ef 1: 17- 18)

7.Umacnia nas abyśmy potrafili oprzeć się pokusie (Rzym 8:2)

8. Nieustannie chce wlewać miłość Boga w nasze serca (Rzym 5:5)

9. Stopniowo przemienia nas wewnętrznie abyśmy byli coraz bardziej jak Jezus (Gal 5: 16-25)

10. Jezus powiedział, że Duch Święty będzie naszym pomocnikiem, który będzie dla nas tym, kim był Jezus dla swoich uczniów. (Jan 14 :16)

Wszystkie zmiany, które zachodzą w nawróconym grzeszniku dzieją się tylko i wyłącznie za pomocą działania Ducha Świętego. Człowiek sam, swoja własną wolą nie potrafi tych zmian dokonać. Dlatego Jezus powiedział, że człowiek musi urodzić się na nowo aby móc zostać dzieckiem Boga i mieć życie wieczne w chwale w domu Ojca.

Uwaga! W zależności od tego jak głęboko uwikłałeś się w grzech, i jak bardzo należałeś do Szatana, zrobi on wszystko żeby cię z tej nowej drogi zawrócić. Bądź na to przygotowany. Szukaj wiedzy, codziennie staraj się czytać Biblię, zawsze proś o mądrość Ducha Świętego, pytaj Go jeśli masz wątpliwości i walcz, bo wojna o ludzkie dusze toczy się nieustannie. Zawsze, w każdych okolicznościach Chwal Boga, śpiewaj Mu, uwielbiaj Go choćby wszystko wokół się waliło, ty chwal Boga. Szatan będzie stosował różne taktyki aby cie sprowokować do powrotu na dawną drogę ale ty pamiętaj, że od chwili kiedy Duch Św. naznaczył cię swoją boską pieczęcią, należysz do Jezusa a to on jest Królem Królów i Panem Panów.

Duch Święty rozbudzi w tobie wielką miłość do Jezusa. Z czasem Bóg będzie cię testował i umacniał twoją wiarę. Nie zawracaj z tej drogi nigdy, Szatan musi służyć Bogu i wszystko co będzie się działo w twoim życiu jest pod Boga kontrolą. Będzie on dopuszczał ataki szatańskie na ciebie po to, żeby cię wzmocnić, żeby umocnić cię w ogniu jak czyni się ze złotem. Wytrwaj, Jezus będzie zawsze przy tobie, i wygra dla ciebie każdą walkę jeśli tylko mu zaufasz i pozostaniesz wierny.

Jeśli w twoim życiu nie nastąpią zmiany, o których czytałeś wcześniej, jeśli nic nie poczujesz, nic kompletnie się nie zmieni i nadal będziesz wewnętrznie pusty, nie będziesz widział jak wielkim jesteś grzesznikiem wobec świętości Boga, wołaj Jezusa, proś go tak długo aż poczujesz, ze Duch Święty zaczął w tobie przemianę, aż będziesz pewny, że Bóg cię usłyszał.

Możliwe, że nie do końca zrozumiałeś powagę tej decyzji i tak naprawdę wcale nie żałujesz za swoje grzechy i wcale nie masz zamiaru niczego zmieniać, lubisz swoje życie i różne grzeszne przyjemności. Bądź pewien, że Boga nie można oszukać, on zna wszystkie twoje myśli i zamiary, jeśli twoje usta mówią coś innego niż twoje serce, nie spodziewaj się żadnych rewelacji i działania łaski Bożej w tobie.

Apostoł Jan, mówi o owocach narodzenia się na nowo w ten sposób:

Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego
i którą wam głosimy, jest taka:
Bóg jest światłością,
a nie ma w Nim żadnej ciemności.
Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
a chodzimy w ciemności, kłamiemy
i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
Jeżeli zaś chodzimy w światłości,
tak jak On sam trwa w światłości,
wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo,
a krew Jezusa, Syna Jego,
oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.

Należy zerwać z grzechem

Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki.

Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
Kto mówi: „Znam Go”,
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
Kto twierdzi, że w Nim trwa,
powinien również sam postępować tak, jak On postępował.
Umiłowani,
nie piszę do was o nowym przykazaniu,
ale o przykazaniu istniejącym od dawna,
które mieliście od samego początku;
tym dawnym przykazaniem jest nauka, którą słyszeliście sami.
A jednak piszę wam o nowym przykazaniu,
które prawdziwe jest w Nim i w nas,
ponieważ ciemności ustępują,
a świeci już prawdziwa światłość.
Kto twierdzi, że żyje w światłości,
a nienawidzi brata swego,
dotąd jeszcze jest w ciemności.
Kto miłuje swego brata,
ten trwa w światłości
i nie może się potknąć.
Kto zaś swojego brata nienawidzi,
żyje w ciemności
i działa w ciemności,
i nie wie, dokąd dąży,
ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy.

( 1 Jana)

Mam nadzieję, że ta krótka refleksja na temat twojego zbawienia, pomoże ci, w odnalezieniu drogi do Boga tak abyś miał pewność, że należysz tylko do Niego i z radością będziesz oczekiwał na spotkanie z Twoim Stwórcą i Jego Synem Jezusem Chrystusem, kiedy twoje ciało opuści ten świat, i nigdy już nie będziesz obawiał się śmierci wiedząc, że:

„Kto chroni się pod osłoną Najwyższego
i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
mówi do Pana: Ucieczko moja i Twierdzo,
mój Boże, któremu ufam.
Bo On sam cię wyzwoli
z sideł myśliwego
i od zgubnego słowa.
Okryje cię swymi piórami
i schronisz się pod Jego skrzydła:
Jego wierność to puklerz i tarcza.
W nocy nie ulękniesz się strachu
ani za dnia – lecącej strzały,
ani zarazy, co idzie w mroku,
ni moru, co niszczy w południe.
Choć tysiąc padnie u twego boku,
a dziesięć tysięcy po twojej prawicy:
ciebie to nie spotka.
Ty ujrzysz na własne oczy:
będziesz widział odpłatę daną grzesznikom.
Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.
Niedola nie przystąpi do ciebie,
a cios nie spotka twojego namiotu,
bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Na rękach będą cię nosili,
abyś nie uraził swej stopy o kamień.
Będziesz stąpał po wężach i żmijach,
a lwa i smoka będziesz mógł podeptać.

                                                                                                 „Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
osłonię go, bo uznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
i będę z nim w utrapieniu,
wyzwolę go i sławą obdarzę.
Nasycę go długim życiem
i ukażę mu moje zbawienie.”

( Psalm 91)

Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli”

Jeszcze jedna wskazówka. Proszę czytać na głos Biblię, psalmy i słuchać muzyki pochwalnej. Demony nienawidzą tego, jeśli będzie Pan w ogóle w stanie robić te rzeczy zapewne w jakiś sposób obecność demoniczna się objawi.

Reklamy